Jdi na obsah Jdi na menu
 


Artwork

3. 10. 2006
Používání artworku je spíše libůstkou než-li nezbytností. A přesto se snad každý z nás časem dostane do stádia, kdy si svou sbírku chce vyšperkovat obrázky coverů příslušných alb. MediaMonkey v tomto ohledu nabízí hned několik způsobů jak toho docílit.

 • Tím nejsnazším způsobem je využití databáze Amazon, pomocí funkce "Auto-tag dle Amazonu" , případně přes Vlastnosti skladeb. Postup je následující:

  1. Označte album, kterému chcete přiřadit artwork
  2. Stiskněte pravé tlačítko myši a zvolte volbu Auto-tag dle Amazonu
  3. Zkontrolujte zda-li bylo nalezeno vámi hledané album a zobrazený cover vám vyhovuje, případně rozbalte nabídku nebo název vepište a vyhledejte si lepší(je-li k dispozici). Pokud neuspějete stiskněte tlačítko Možnosti a zkuste štěstí na jiném serveru Amazon
  4. Máte-li vybrané správné album, resp. cover můžete buď celé album, i s obrázkem, otagovat dle Amazonu stiskem tlačítka Auto-tagovat (tím se ovšem přepíší vaše původní tagy) nebo použít pravé tlačítko myši, vybrat volbu kopírovat a cover tak uložit do schránky.
  5. Následně označte album, kterému chcete přiřadit artwork, stiskněte pravé tlačítko myši, vyberte možnost Vlastnosti, záložku Obaly a do ní obrázek vložte(pravé tlačítko myši -> vložit).

Pozn.: Zaškrtnete-li ve složce "Obaly" okénko "Aplikovat na všechny skladby alba", pak stačí vybrat pouze jednu skladbu z celého alba a cover bude vložen i do zbývajících.

 • Další možností je vložit obrázek do tagu hrající skladby:

Máte-li už cover vybraný a posloucháte zrovna skladbu, ke které byste jej rádi přidali. Stačí "přetáhnout" soubor s obrázkem do levého dolního rohu nadepsaného Obal (hrající). A je to!

 • Zřejmě posledním a nejpohodlnějším způsobem je využití uživatelských skriptů např. BatchArtFinder nebo GoogleArtFinder. Ty dokáží vámi požadované artworky sami vyhledat z různých zdrojů a posléze také zapsat do samotných skladeb. BatchArtFinder vám dává možnost pohodlně vyhledat dostupné covery pro všechna vaše alba (časově náročné a ne vždy vyhovuje vašim představám - je nutné mít precizně otagovaná alba), zatímco GoogleArtFinder umožňuje přesnější vyhledávání jednotlivých skladeb z různých zdrojů a to včetně iTunes Music Store!