Jdi na obsah Jdi na menu
 


Konverze hudebních formátů

11. 9. 2006

Konverze

iTunes nabízejí možnost konvertovat hudební soubory z jednoho formátu do druhého. Můžete také konvertovat soubor do stejného formátu, ale za použití jiných nastavení konverze. Například, můžete konvertovat nějaký MP3 soubor ve vysokém bitratu do nižšího bitratu, aby se vám vešlo více souborů na MP3 CD. Mějte na vědomí, že muzika koupená na iTunes Store nemůže být konvertována.

Můžete konvertovat píseň do jiného formátu zatímco si necháte kopii originálu. Například, můžete si uložit kopii souboru v bezztrátovém kodeku AIFF nebo WAV do kompresního MP3, AAC, nebo Apple Lossless Encoder.

Ukládání kopie písně v novém formátu

Když konvertujete z kompresního formátu do nekompresního, např. z MP3 do AIFF, neměli bystezpozorovat žádnou změnu v kvalitě zvuku. Avšak, když konvertujete mezi kompresními formáty (např MP3 a AAC), změnu kvality zvuku zpozorovat můžete. Pro nejlepší výsledky, když chcete muziku konvertovat do jiného formátu, měli byste importovat znovu z originálního zdroje za použití nového formátu kódování.


Konverze formátu

Otevřete iTunes Preferences.
Windows: Edit menu, Preferences.
Mac: iTunes menu, Preferences.

Záložka Advanced, dále Importing tab na vrchu okna.

V Import zvolte formát do kterého chcete konvertovat, pak klikněte na OK. Zvolte jednu nebo více souborů v library, pak v Advanced menu zvolte jednu z následujících možností (Položka v Menu se mění podle toho, co je aktuálně nastaveno v Importing preferences):

  • Convert Selection to MP3
  • Convert Selection to AAC
  • Convert Selection to AIFF
  • Convert Selection to WAV
  • Convert Selection to Apple Lossless

Píseň v originálním formátu i píseň v novém formátu budou ve vaší složce Music.