Jdi na obsah Jdi na menu
 


Videora Ipod Converter

6. 9. 2006
-Download: http://www.free-codecs.com/download/Videora_iPod_Converter.htm

-Obtížnost: nízká

-Obligátně stáhneme setup(cca 8MB) a ten poté nainstalujeme. Po úspěšné instalaci program spustíme. Přivítá nás uvítací obrazovka, ta ale není důležitá. Po levé straně je menu. Pokud chceme okamžitě konvertovat video, klikneme v menu na položku "convert", dále na tlačítko "one click transcode", vybereme video, stiskneme OK a proces začne.


-Video se uloží do adresáře: program files/videoraipodconverter/videos. Když je pak chcete nahrát do ipodu, podotýkám, že kompatibilní je pouze iPod video, spustíte iTtunes a tažením do něj přesunete... V iTunes poté v levé liště kliknete pravým tlačítkem myši na ikonu iPodu, zvolíte "ipod updates", kartu "videos" a nakonec položku "update all videos". A je hotovo.

-No možnosti nastavení najdete, když zmáčknete tlačítko setup. Jsou zde 4 karty, základní je karta settings. Pod tlačítkem Priority si můžeme zvolit, do jaké míry se bude zatěžovat procesor, čím menší priorita, tim je proces méně náročný, ale zase trvá déle.

Dále pod tlačítkem Output videos to si můžeme zvolit adresář, kam se budou videa ukládat

Pod dalším tlačítkem One click profile si můžeme zvolit kvalitu videa, čím nižší bitrate, tím horší kvalita videa, já jsem jako rozumný kompromis zvolil tuto volbu MPEG-4/320*240/512kbps Stereo/96kbps

-Na kartě Profile si může zvolit podrobné možnosti nastavení, u kterých pokud nevíte, co znamenají, se jimi radši nezabívejte...

-Na následující kartě Profile picker jednoduše spočítáme, jak velké bude video při vámi zvolené kvalitě


Obrazovka s nastavením

Obrazek


Konvertovací obrazovka

Obrazek