Jdi na obsah Jdi na menu
 


O Spánku, Hlubokém spánku, hibernaci a Spínači sleep

10. 11. 2006

Spánek

Když pozastavíte přehrávání, iPod se po několika minutách neaktivity přepne do režimu Spánku. Spánek je ten stejný režim, kterého docílíte podržením Play tlačítka po několik sekund. Pro probuzení z režimu Spánku zmáčkněte jakékoli tlačítko nebo připojte sluchátka. Přepnutím do režimu Spánku iPod šetří energii, ale může být rychle vzbuzen-zapnut.

Pokud je iPod v režimu Spánku při nabíjení, na displeji se objeví velká ikona baterie.

Hluboký spánek

Pokud iPod nebo iPod mini necháte v režimu Spánku po 36 hodin, přepne se do režimu Hlubokého spánku. Pro probuzení iPodu z režimu Hlubokého spánku zmáčkněte jakékoli tlačítko. Pro probuzení iPodu mini z režimu Hlubokého spánku zmáčkněte prostřední tlačítko. Když probudíte iPod z režimu Hlubokého spánku, objeví se logo Apple, následně Menu. Přepnutím do režimu Hlubokého spánku iPod šetří energii ještě více než v režimu Spánku. Na druhou stranu potřebuje více času pro probuzení.

Následující modely podporují funkci Hlubokého spánku:

  • iPod (s dock konektorem)
  • iPod (Click Wheel)
  • iPod mini
  • iPod mini (Druhá Generace)
  • iPod s barevným displejem (iPod Photo)

Hibernace

Některé modely podporují funkci zvanou Hibernace. Ta dovoluje iPodu přepnout se do úsporného režimu po 14 hodinách neaktivity, ale s tím, že iPod udrží v paměti pozici, ve které se iPod nacházel, když byl naposledy používán.

Následující modely podporují funkci Hibernace:

  • iPod nano
  • iPod 5G

Když probudíte iPod z režimu Hibernace, objeví se logo Apple, následně Menu.

Spínač sleep

Při přehrávání muziky se iPod přepne do režimu Spánku po době, kterou můžete nastavit v "Sleep Timer" nastavení.