Jdi na obsah Jdi na menu
 


Maximalizujte ochranu iPodu proti přeskakování

5. 11. 2006

Řeč bude o iPodech s hard disky - netýká se iPodu nano a shuffle

iPod má vestavěnou ochranu proti přeskakování

Ochrana proti přeskakování v iPodu pracuje na základě interní paměti cache. Na hard disku iPodu jsou uloženy písně, ale když písně přehráváte, iPod je zkopíruje z hard disku do paměti, která může pojmout až 25 minut muziky (17 minut pro iPod photo). To znamená asi 4-7 písní v MP3 nebo AAC. Když se paměť napslní, hard disk iPodu se vypne. Když písně v cache jsou přehrány, hard disk se opět roztočí a nahraje do ní další písně.

Pokud nepoužíváte kompresní dormáty jako MP3 nebo AAC, tedy například AIFF nebo FLAC. Tyto soubory zabírají daleko více místa a do cache se vejde třeba jen jejich část. To znamená, že hard disk musí pracovat daleko častěji, aby byla cache stále plná. Jakmile se hard disk častěji zapíná, je daleko náchylnější k tomu být afektovaný aktivitou, jak načítá data do paměti a to může způsobovat přeskakování písní.

Maximalizujte ochranu proti přeskakování

Dosáhnete toho tak, že bude používat kompresní formáty hudby. Čím více písní se do cache vejde, tím větší je ochrana proti přeskočení. Samozřejmě, že ale na úkor kvality audio souboru.

Minimalizováním počtu roztočení hard disku můžete také zvýšit délku ochrany proti přeskočení. Nemačkáním Fast-forward může iPod přehrávat písně, které jsou již v cache namísto načítáním nových písní.